Imprezy integracyjne w terenie otwartym

Imprezy integracyjne w terenie otwartym

10 lutego, 2022 Wyłączone przez admin

Impreza integracyjna

Celem imprez integracyjnych jest nawiązanie relacji pomiędzy uczestnikami takiej imprezy poprzez miłą oraz luźną atmosferę. Rolą takiej imprezy jest zbudowanie również zaufania oraz umiejętność pracowania w grupie poprzez tak zwany team building. Znamy wiele odmian takich imprez czy to dla dzieci czy dorosłych, firm czy szkół. Wszystkie te typy imprez mają wspólny cel – zintegrowanie uczestników.

Jednak częstym pytaniem odnośnie takich przedsięwzięć jest gdzie to zorganizować?

Czy impreza na otwartym terenie ma sens? Czy ma potencjał na sukces?

My już spieszymy z odpowiedzią. Oczywiście, że tak w dobie obecnych czasów mamy wiele możliwości na wykorzystanie przestrzeni oraz wiele pomysłów na brak nudy.

Imprezy w terenie stają się coraz bardziej popularne nie tylko ze względu na przestrzeń, jaką możemy dysponować, ale również ludzie mają już dość siedzenia w zamkniętych przestrzeniach. Zwłaszcza w dobie obecnej sytuacji pandemicznej gdzie człowiek już wystarczająco długo był zamknięty w czterech ścianach. Jedyne, o czym teraz marzy to żeby urwać się gdzieś, z dala od ścian, biurek, krzeseł oraz przytłaczjącego pomieszczenia. Ludzie potrzebują się teraz wyszaleć oraz odreagować od tych wszystkich miesięcy zamknięcia. Imprezy integracyjne na otwartym terenie nam to umożliwiają.

Otwarta przestrzeń daje nam też możliwość na urozmaicenia w organizacji imprez integracyjnych. Nie tylko wizualnie, ale również pod względem zmian w programie wybranych gier i zabaw. Na otwartym terenie ogranicza nas tylko nasza wyobraźnia oraz pogoda. Ale dla nas to żadne przeszkody, nasi pracownicy poradzą sobie nawet ze złą pogodą, bo przecież można się też świetnie bawić i integrować np. przy letnim deszczyku.

A co jeśli klient chce imprezę na otwartym terenie, ale przy hotelu? To żaden problem.

W obecnych czasach wiele hoteli dysponuje pięknym otwartym terenem, na którym zorganizowanie imprezy integracyjnej nie jest problemem. Dzięki temu łączymy przyjemne z pożytecznym. Klient będzie miał zapewnione dzięki temu nie tylko posiłki, ale również w razie potrzeby prysznic oraz nocleg. Dla hoteli to też idealna sprawa, dzięki posiadaniu takiego terenu nie tylko się promują, ale też zapadają w pamięć. A co za tym idzie? Zadowolony klient będzie wracał do nich, a uczestnicy imprezy będą zapraszać tam swoich znajomych i nie tylko.

Jest wiele integracji, które możemy przeprowadzić na otwartym terenie. Poniżej zaprezentujemy dwie wybrane przez nas, jako inspirację dla was oraz zachętę do rozpoczęcia współpracy z nami.

Pierwszą integracją outdorową jest Misja Epidemia

Jak to będzie?

Ubrani w specjalne kombinezony i maski uczestnicy będą musieli wykonać zadania na każdej stacji zadaniowej. Dwie drużyny rywalizują jednocześnie. Tylko jednej drużynie uda się uratować ludzkość.

Na specjalne życzenie Gości, aby urozmaicić nasz program, proponujemy catering potraw ekstremalnych. W menu np..:

Świerszcze kubańskie smażone na chrupko,

Koniki polne w czekoladzie aromatyzowanej imbirem,

Szarańcza pustynna smażona na maśle z solą morską,

Wąż marynowany w zielonym curry i trawie cytrynowej,

…i wiele innych.

Zadania będą przeróżne, łatwe oraz te nieco trudniejsze. Będą wymagać dobrej współpracy oraz komunikacji. Bez tych rzeczy nie uda się uratować ludzkości.

Przykładowe zadania to:

– transport delikatnego ładunku po torze przeszkód,

– sztuka ujarzmienia wroga,

– opatrzenie i przetransportowanie, rannej osoby w bezpieczne miejsce,

budowa broni,

– komunikacja alfabetem semaforowym,

– odnalezienie zagubionych elementów układanki w zadymionym namiocie,

– labirynt w ciemności,

– budowa balonu.

Koleją przykładową zabawą integracyjną

Bieg Spartakus

Jak to będzie?

Trasa 2 km (lub więcej zależy od ustaleń) będzie miała wiele przeszkód. Podzielimy uczestników na zespoły maksymalnie 8 osobowe. To, czy uczestnicy będą pomagać przy pokonywaniu przeszkód innej grupie, czy sami uparcie będą zmierzać do mety będzie zależało tylko od samych uczestników.

Będzie gorąco, mokro, nikt nie dotrze do mety czysty – już nasza w tym głowa. Bieg, skoki, mordercze wyczyny – tego wszystkiego zasmakujecie właśnie na naszej imprezie integracyjnej, a zdjęcia z realizacji będą miłym wspomnieniem lub śmiesznym dodatkiem. Nasz bieg może odbyć się o każdej porze roku, w każdych warunkach pogodowych, ogranicza nas tylko wyobraźnia.

Przykładowe zadania w trakcie programu:

 • Przeprawa na tratwach,
 • Bieg z oponą,
 • Błotna przeprawa,
 • Skok przez płotki,
 • Małpi gaj,
 • Pajęczyna,
 • Pneumatyczny tor przeszkód,
 • Zasłona dymna,
 • Bieg przez opony,
 • Ukośna platforma,
 • Przeprawa rolnika,
 • Równoważnia,
 • Padnij – powstań,
 • Spacer drwala,
 • Skok zaufania,
 • Sieć rybacka,
 • Lodowiec,
 • Ściana płaczu
 • Lodziarnia (dół lub basen wypełniony zimną wodą)

W naszym repertuarze mamy o wiele więcej niesamowitych pomysłów na integracje z naszymi uczestnikami. Nie ma dla nas niemożliwego, z całą naszą ekipą jeździmy po całej Polsce.

Na naszych imprezach integracyjnych nie zabraknie śmiechu, wyzwań, wspomnień oraz alkoholu. Oczywiście tylko za wcześniejszą zgodą.

Ruszaj z nami na przygodę zwaną integracją, baw się, poznawaj ludzi i buduj z wzajemne zaufanie.

Nie czekaj! Nasi pracownicy czekają na twój telefon lub e-mail z zapytaniem.

Do zobaczenia w Everal